Poradna

poradnaUmí společnost Cargo Prague přepravovat i nebezpečné zboží ?
Ano, umí. Přeprava nebezpečného zboží se řídí přísnými pravidly Dohody ADR.

Potřebuji přepravit zásilku, která svými rozměry přesahuje obrys kamionu.
V tomto případě se pravděpodobně jedná o tzv. nadrozměrnou zásilku. I přepravu takové zásilky dokážeme zorganizovat, ale neobejdeme se bez přesných rozměrů zásilky a také času pro vyřízení všech potřebných povolení. Tuto službu Vám nabídne naše odd. speciálních přeprav v Plzni nebo Ostravě.

Jsou zásilky po dobu přepravy pojištěny?
U všech zásilek zaručujeme, že jsou po celou dobu přepravy pojištěny základním pojištění odpovědnosti mezinárodního dopravce. Dále má společnost Cargo Prague uzavřeno „Pojištění odpovědnosti zasilatele“ na částku 5.000.000,- CZK. Všem zákazníkům můžeme na vyžádání zajistit připojištění „all risk“, které kryje veškerá rizika.

Mohu prostřednictvím sběrné služby přepravit i mražené zboží?
Přeprava mraženého zboží není pomocí sběrné služby možná, protože nelze zajistit splnění požadavku na kontrolu teploty během přepravy. Pro přepravu mraženého zboží menších rozměrů a hmotnosti Vám můžeme nabídnout dodávková vozidla s chladícími agregáty.

Dozvím se, kde se moje zásilka nachází?
Pro stálé zákazníky nabízíme systém sledování zásilek přímo na našich webových stránkách. Pro získání přístupových údajů nás prosím kontaktujte.

Lze přepravovat i sypké materiály?
Ano, přeprava sypkých materiálů je možná speciálními návěsy.

Za jak dlouho obdržím nabídku?
Záleží na tom, jak bude Vaše poptávka obsáhlá. Obecně lze říci, že všechny poptávky vyřizujeme do 24hodin, ale naprostou většinu vašich dotazů zodpovíme do 2hodin od jejich obdržení.

Jaká je výhoda spolupráce se zasilatelskou firmou?
Kvalitní zasilatel obvykle dokáže pružněji reagovat na požadavky svých zákazníků, není omezen vlastním vozovým parkem. Díky optimalizaci při plánování přeprav a jejich velkým objemům je schopen dosáhnout i velmi výhodných cen.

Zajišťujete i skladování?
Ano, k dispozici máme sklad v Hořovicích, který je určen nejen pro využití naší sběrnou službou, ale i pro dlouhodobé i krátkodobé skladování. Pro naše zákazníky máme připraven i sklad v Ostravě. Více informací Vám rádi poskytneme na našich telefonních číslech.

Ve sběrné službě jsem nenašel zemi, o kterou bych měl zájem. Znamená to, že služba do této země není poskytována?
Ne tak docela. Do zemí, které nejsou uvedeny přímo v sekci sběrná služba přepravy samozřejmě zajišťujeme také, avšak ne v takovém rozsahu jako do vyjmenovaných zemí. Určitě neváhejte poslat nám poptávku prostřednictví našeho webového formuláře.

Mohlo by vás zajímat

Aktuality

- právě připravujeme novou verzi těchto stránek

Zajímavé odkazy

Seznam státních svátků v Evropě Ministerstvo dopravy Dohoda ADR Úmluva CMR – odkaz na portál statnisprava.cz Aktuální kurzy devizového trhu Ceny pohonných hmot v ČR Výpočet mýta v ČR

Mohlo by vás zajímat

Prohlédněte si některé ze zajímavých odkazů na zahraniční stránky věnované dopravě.


  Skočit na obsah